Jeszcze dzisiaj do północy przypada Odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.
Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc szczególny pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę, a także do Kalwarii Zebrzydowskiej. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
W tym tygodniu patronują nam:
we wtorek, 4 sierpnia – święty Jan Maria Vianney, prezbiter;
w sobotę, 8 sierpnia – Święty Dominik, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego.
W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. W kaplicy na cmentarzu odpust – Msza święta o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. w kościele o 18.00.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.30. Msza święta o godz. 18.00 i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Odwiedziny chorych i starszych z Komunią świętą:
ks. proboszcz w piątek od godz.9.00.
W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace remontowe i konserwatorskie w naszym kościele. W sierpniu ma być ukończony projekt umocnienia i odwodnienia fundamentów kościoła oraz odnowienia elewacji kościoła, który następnie zostanie przedstawiony do zatwierdzenia przez Konserwatora Zabytków i Starostwo Powiatowe.
W imieniu Episkopatu Polski i jako Parafia pw. Św. Józefa dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na budowę polskiej kaplicy pod wezwaniem św. Józefa na Polu Pasterzy w Betlejem. Zebrano 3 115 zł. Bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Stasia.
W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z nasze wspólnoty parafialnej śp. Zofię Warmuz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
Używamy plików ciasteczka, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z korzystania z naszej witryny. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny, będziemy zakładać, że jesteś z niej zadowolony.